طرح های توسعه

ایجاد نیروگاه بازیافت حرارتی (WHR) با ظرفیت 45 مگاوات ساعت و نیروگاه برج خنک کننده (CDQ) با ظرفیت 20 مگاوات ساعت

ایجاد نیروگاه بازیافت حرارتی (WHR) با ظرفیت 45 مگاوات و برج خنک کننده کک (CDQ)

یکی از مزایای بسیار مهم و ارزشمند تولید کک به روش حرارتی علاوه بر تولید محصول با کیفیت، تولید برق می باشد. در این فرآیند هوا با فشار منفی به کوره های کک سازی وارد می شود تا مواد زائد و فرار پس از سوختن کامل توسط لوله های جمع آوری گاز و پس از طی کردن سیکل سوخت کامل از کوره‌ها خارج شده و در تولید برق از آن استفاده می‌گردد؛ در این روش به ازای هر 100 هزار تن کک تولیدی، 6 تا 10 مگاوات برق بدست می آید. این امر علاوه بر تامین نیاز کارخانه، امکان تولید و فروش برق به شبکه سراسری یا صنایع جانبی را نیز فراهم خواهد کرد.
از اینرو طراحی و ساخت نیروگاه های حرارتی و برج خنک کننده برای بهره برداری در سال های 1403 و 1405 در دستورکار شرکت قرار دارد.
لازم به ذکر است این برنامه برای اولین بار در کشور انجام خواهد شد و بعنوان یک کار دانش بنیان و بدیع گام جدیدی برای تولید برق از یک کارخانه خواهد بود.

ایجاد برج خنک کننده کک (CDQ) :
برج خنک کننده کُک ((Coke Dry Quenching جهت خنک سازی بخش ها، فعالیت ها و فرآیند های مختلف یک نیروگاه استفاده می گردد.
برج خنک کننده سازه ای بتنی است که آب مورد نیاز برای خاموش کردن کک با دمای 1000 درجه سانتیگراد را در 2 مخزن ذخیره سازی و به محض حضور ماشین کک داغ زیر برج خنک کننده، آب روی کک تخلیه و نهایتاً پس از کاهش دما به 200 درجه سانتیگراد، محصولات تولید شده برای دانه بندی به واحد دانه بندی ارسال می گردد.
برج خنک کننده در قسمت شرقی کارخانه و انتهای خط کک سازی احداث شده است و خروجی آن به واحد دانه بندی کک متصل می باشد. مخازن آب از جنس فلزی و آب ذخیره شده توسط لوله با فشار ثقلی توسط دوش روی ماشین حمل کک داغ پاشیده می شود. در کنار برج خنک کننده استخر آب ته نشینی وجود دارد که بخشی از آب مورد نیاز مخازن از این محل تامین می گردد و الباقی مستقیماً از استخر ذخیره در کنار چاه آب تامین می شود. نگهداری تاسیسات و اتصالات و ریل های زیر برج و قسمت شیب کک (Coke Wharf) اهمیت بالایی در استمرار تولید دارد.

مزایای بازیافت حرارتی

حذف آلاینده های زیست محیطی و تولید کک با کیفیتهای مختلف برای بازارها

ظرفیت کارخانه

در حال حاضر ظرفیت عملی کارخانه کک سازی طبس 330 هزار تن می باشد.

طرح های توسعه

ایجاد نیروگاه و تولید برق

اتصال به شبکه ریلی

اکثر صنایع تولید بزرگ به جهت حجم بالای تولید، مواد اولیه خود را در ابعاد گسترده و از طریق خطوط ریلی کشور تامین می نمایند.

تجهیز و استخراج معادن زغال سنگ

در فرآیند تولید کک به روش بازیافت حرارتی، عملکرد دایمی کوره ها و باتری از الزامات تولید محصول نهایی است.

کارخانه تولید بریکت

صرفه جویی در صنعت زغال سنگ و محصولات جانبی آن بعنوان یک رسالت برای شرکت کک طبس و در راستای کمک به حفظ منابع طبیعی کشور محسوب می شود...

احداث کارخانه زغال شویی

در فرآیند تولید کک به روش بازیافت حرارتی، عملکرد دایمی کوره ها و باتری از الزامات تولید محصول نهایی است.