شرکت کک طبس

معرفی کارخانه

آدرس :
استان خراسان جنوبی، شهرستان طبس، کیلومتر 25 محور طبس-یزد، فرعی 45 جاده معادن پروده، مجتمع کُک سازی طبس.

کد پستی : 9793186330

تلفن کارخانه : 32835012-056

محل این کارخانه فرآوری با زیربنای ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع در جوار معادن زغال سنگ پروده و در 70 كيلومتري جنوب غربي طبس مي باشد که زمینه اشتغال بیش از نفر 300 نفر را فراهم کرده است.
شرکت کک طبس در سال 1383 با مجوز رسمی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز تأسیس خود را دریافت نمود و در شهریورماه ۱۳۹۳ عملیات اجرایی کارخانه به پایان رسید. پس از اتمام دوره پیش گرم کوره های کُک، در سال ۱۳۹۸ تولید آزمایشی کارخانه با راه اندازی باتری های ۱ و ۲ آغاز گردید. همچنین باتری های ۳ و ۴ ، همزمان با ۴۴مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در بهمن ماه ۱۴۰۱ به بهره داری رسید و کارخانه به دو سوم ظرفیت خود یعنی ۳۰۰ هزارتن در سال ارتقاء یافت.
شرکت کک طبس تنها تولید کننده کک، به روش بازیافت حرارتی در کشور می باشد. از جمله مزایای این فرایند، حذف آلاینده های زیست محیطی و تولید کک با کیفیت های مختلف برای جامعه هدف و بکارگیری زغالسنگ های غیر کک شونده در تولید کک متالورژی با استاندارد بین المللی می باشد.
محصولات کارخانه کک سازی طبس دارای استانداردهای مختلفی می باشد که بر اساس سفارش مشتری، محدودیت های تولید و صادرات به کشورهای آسیایی و اروپایی و شرایط حمل و نقل، تولیدات به سه دسته:
*کک متالورژی
*کک ریخته گری
*کک فروآلیاژی ( کک سفارشی و دانه بندی )
تقسیم و به بازار عرضه می گردد.

از مهمترین مشتریان داخلی، می توان به کارخانجات فروآلیاژی، ریخته گری ها، کارخانجات قند و شکر، کارخانجات کاربید سازی و… اشاره نمود و در بخش صادرات، محصولات این مجتمع به کشورهای همسایه از جمله پاکستان، افغانستان، ترکیه، هندوستان و عمان صادر می‌شود.
مجتمع شرکت کک طبس در حال حاضر دارای ۶ باتری (کوره کک) با مجموع ظرفیت اسمی 450 هزار تن در سال است که باتری های 5 و 6 کارخانه در سال های آتی به بهره برداری خواهد رسید.آزمایشگاه تخصصی کارخانه کک سازی طبس به عنوان تنها آزمایشگاه مرجع در استان خراسان جنوبی ، دارای گواهینامه تائید صلاحیت انجام خدمات آزمون، بر اساس استاندارد 17025 ISO از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران می باشد.

انبار کک (خردایش و دانه بندی)

امکان تولید و دانه بندی کک بر اساس سفارشات مشتریان و ساختار تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی و فرو آلیاژها بخش کنترل کیفیت بعنوان یکی از ارکان اصلی تولید، کیفیت محصول نهایی را در تمامی مراحل تولید تضمین می نماید.